Milí zákazníci, použijte v objednávce kód "PANNA10" a získáte 10% slevu na všechny šperky z kategorie panna. Platí do 22.9.2023

Korálky i komponenty pečlivě vybírám a nakupuji výhradně u českých obchodníků, kteří uvádějí podrobný popis produktů. Snažím se vám poskytnout co nejvíce dostupných informací, abyste nekupovali zajíce v pytli. K výrobě šperků používám výhradně minerály přírodního původu, nikoliv syntetické napodobeniny. 

Především u minerálních korálků je totiž těžké, a tím spíš na základě fotky, rozpoznat, zda se jedná o přírodní kámen nebo barvenou či syntetickou napodobeninu. I přirodní minerál totiž může být například voskován nebo zahříván, aby se dosáhlo sytosti jeho barvy. Proto v popisu mých výrobků ani tyto informace nechybí.

K výrobě šperků dále používám chirurgickou (označení 316L) a nerezovou (označení 304) ocel, ale také komponenty z bižuterního kovu. Použitý materiál najdete vždy v parametrech výrobku, takže i alergici budou vědět, na čem jsou. Obě třídy oceli (304 a 316L) se liší pouze menším rozdílem v chemickém složení, ale stále se jedná o nerezovou ocel, která obsahuje nikl. Při výrobě záleží na zpracování a povrchové úpravě, aby se jeho propustnosti zamezilo. Ocel 316L je upravena tak, že je zajištěn stabilnější povrch a je zabráněno průniku niklu na povrch. Pokud tedy trpíte opravdu silnou alergií na nikl, doporučují se šperky výhradně z nerezové oceli, která je pro své vlastnosti používaná též ve farmaceutickém průmyslu.

Zajímá Vás něco dalšího nebo potřebujete poradit?

Zavolejte: 776 779 461
Napište: info@mineralyluciana.cz

a pokusíme se najít řešení.