Zrození lva

Věci se samy od sebe nikdy nepohnou a v našem životě se nic zásadně nezmění, dokud nezačneme nejdřív sami u sebe. Dalo by se říct, že patřím k té skupině lidí, která velké změny nenese zrovna lehce. Na druhou stranu plnění našich snů a přání, to často vyžaduje obrovskou změnu v našem přemýšlení a vnímání všeho kolem.

 

Mít strach z neúspěchu a zklamání je přirozený. Někdy si ale říkám, že sedět se založenýma rukama a přemýšlet o tom, jaké by to nebo ono bylo, je zdaleka horší. Navíc překonání všech obav, překážek a nakonec i sebe sama, ten pocit je ta nejbáječnější a nejsladší odměna na světě. Jak se říká, žádný učený z nebe nespadl a ty nejlepší věcí se nám prý dějí, právě když sebereme odvahu a vystoupíme ze své komfortní zóny.

 

Udělejte si někdy čas jen sami na sebe a popřemýšlejte o tom, po čem toužíte a co by vás udělalo šťastnějšími a spokojenějšími. Odsuňte na moment myšlenky na to, že něco nejde, nebo že to nevyjde. Možná že ne, ale pokud tak budeme smýšlet o všem, co děláme, nikdy ničeho nedosáhneme. Vždyť přece už to, že to aspoň zkusíme je obrovským krokem. Krokem, který za nás nikdo neudělá.

 

Podpora od přátel a rodiny je úžasná věc, bez které si snad nedokážeme představit naše bytí. Ale překonat se a vydat se na cestu testování svých možností a hranic a poznávání svého já, musíme sami. Jít předem vyšlapanou cestičkou snad nikomu nepřinese to pravé potěšení. Jedině výprava do neznáma, plná překážek, které svou vůli a úsilím překonáme, jedině na jejím konci se na sebe pak můžeme podívat a zjistit, že jsme se z ustrašených koťátek stali silnými lvy a můžeme na sebe za to být i patřičně hrdí.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení