Zákon rovnováhy

Jak už to tak v životě chodí, někdy nastávají situace, kdy je třeba se rozhodnout. A je taky potřeba věřit. Věřit, že vše dobře dopadne. Já třeba věřím i v to, že funguje nějaký zákon rovnováhy. Včera se mi stala pro mě zvláštní věc. Ráno jsem stála na nádraží a nějaký študák mě poprosil o deset korun, které mu chyběly na jízdenku. Obvykle nerozdávám drobné na počkání, obzvlášť ne u nás v Brně na hlavasu. Ale ten kluk vypadal jako slušňák, který je opravdu potřebuje na cestu (a taky že se hned rozběhl k vlaku), tak jsem mu je dala.

O dvě hodiny později jsem kupovala dárek k narozeninám, maličkost, flashku. Stála pár stovek a něco k tomu. Jenže díky mé volbě někomu pomoci, mi v drobných chybělo právě těch pár kaček. Tak jsem vytáhla další papírovku a v tom se na mě mladík za pokladnou podíval, usmál se a říká: „Tak víte co? Já vám dám slevu.“ Cože? Říkám si. „No teda, to jste hodnej, děkuju.“

Jasně, někdo si nejspíš řekne, že je to prostě náhoda a já z toho dělám vědu. Ale víte co? Právě o tom to je. Všímat si maličkostí, uvědomovat si je a vážit si jich!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení