Očekávání nečekaného

Často se setkávám s tím, že lidé očekávají, že pokud pro někoho něco udělají, obětují se, on jim to někdy alespoň trochu oplatí. Všichni ale asi dobře víme, že to tak úplně nefunguje a nás to pak obvykle dost mrzí. Jenže co s tím? S tím bohužel nic moc nenaděláme. Jediné, co pro sebe můžeme udělat je, že naše činy budou vycházet opravdu z nás a budou upřímné. Pro náš dobrý pocit, proto, že my chceme někomu udělat radost, pomoct mu. ❤️ Prostě jen proto, že nás to těší, ne proto, že za to v budoucnu něco očekáváme.

Jedině tak můžeme zmírnit dopad toho nepříjemného a mrzutého pocitu, když se nám to nevrátí. K tomu mě ještě napadá, že když nad tím tak přemýšlím, uvědomuju si, že často se nám naše skutky vrátí, ale zase úplně odněkud jinud. No vážně, zamyslete se... možná investujete úsilí někam, kde se to na první dojem míjí účinkem, ale vrací se Vám to zase od někoho jiného. Ona v tom přece jen nějaká ta karma bude, jen vždy nepřichází zrovna z míst, kde ji vyhlížíme. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení