Dvojí tvář sobectví

Člověk je od přírody tak trochu sobec. Zároveň ale umí být obětavý a myslet taky na druhé. Tato obětavost však může někdy vést až k tomu, že neumíme říkat ne a stavíme zájmy někoho jiného nad svoje vlastní. Udělat pro někoho něco nezištně jen tak z dobré vůle nebo pro to, že nám na něm záleží, je do jisté míry úžasná vlastnost.

Mějme ale také na paměti, že ne každý by pro nás udělal to samé. V životě prostě nastanou situace, kdy je potřeba myslet taky na sebe a nezabývat se do nekonečna tím, co si myslí ostatní. To ale rozhodně neznamená, že máme být bezohlední. Vnímejme své vlastní potřeby a přání a nebojme se pokaždé nevyhovět všem požadavkům, které jsou na nás kladeny. Zavděčit se každému je prostě nemožné, byť bychom si to často přáli. Zachovejme si tedy lidský a láskyplný přístup k druhým, ale nemějme špatný pocit z toho, že čas od času myslíme jen sami na sebe.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení