Milí zákazníci, použijte v objednávce kód "PANNA10" a získáte 10% slevu na všechny šperky z kategorie panna. Platí do 22.9.2023

Dalo by se říct, že patřím k té skupině lidí, která velké změny nenese zrovna lehce. Na druhou stranu plnění našich snů a přání, to často vyžaduje obrovskou změnu v našem přemýšlení a vnímání všeho kolem.

Mít strach z neúspěchu a zklamání je přirozený. Někdy si ale říkám, že sedět se založenýma rukama a přemýšlet o tom, jaké by to nebo ono bylo, je zdaleka horší. Navíc překonání všech obav, překážek a nakonec i sebe sama, ten pocit je ta nejbáječnější a nejsladší odměna na světě. Jak se říká, žádný učený z nebe nespadl a ty nejlepší věcí se nám prý dějí, právě když sebereme odvahu a vystoupíme ze své komfortní zóny.

Udělejte si někdy čas jen sami na sebe a popřemýšlejte o tom, po čem toužíte a co by vás udělalo šťastnějšími a spokojenějšími. Odsuňte na moment myšlenky na to, že něco nejde, nebo že to nevyjde. Možná že ne, ale pokud tak budeme smýšlet o všem, co děláme, nikdy ničeho nedosáhneme. Vždyť přece už to, že to aspoň zkusíme je obrovským krokem. Krokem, který za nás nikdo neudělá.

Podpora od přátel a rodiny je úžasná věc, bez které si snad nedokážeme představit naše bytí. Ale překonat se a vydat se na cestu testování svých možností a hranic a poznávání svého já, musíme sami. Jít předem vyšlapanou cestičkou snad nikomu nepřinese to pravé potěšení. Jedině výprava do neznáma, plná překážek, které svou vůli a úsilím překonáme, jedině na jejím konci se na sebe pak můžeme podívat a zjistit, že jsme se z ustrašených koťátek stali silnými lvy a můžeme na sebe za to být i patřičně hrdí.